Linki: Radia katolickie
Radio Jasna Góra
Radio "Jasna Góra" zaistniało w świecie mediów 25 marca 1995 roku. Zasadniczy profil rozgłośni wyznacza ewangelizacyjna oraz patriotyczna misja Sanktuarium Maryjnego nazywanego Duchową Stolicą Polski. Na program radia składają się:

transmisje Mszy świętych, nabożeństw, uroczystości religijnych i patriotycznych, apeli jasnogórskich, niektórych czuwań nocnych,
transmisje z kongresów, zjazdów i sympozjów,
transmisje z pielgrzymek stanowych, zawodowych i innych,
codzienne informacje o wydarzeniach na Jasnej Górze i o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie,
audycje o tematyce religijnej, społecznej, ekumenicznej i kulturalnej,
rozmowy z pielgrzymami,
muzyka - głównie o charakterze religijnym,
wspólna modlitwa ze słuchaczami, rozmowy na różne tematy, audycje młodzieżowe, dla niepełnosprawnych, itd.

Program tworzy zespół pod kierunkiem O. Kamila Szustaka. Programu radia "Jasna Góra" można słuchać codziennie na fali UKF-FM 100,6 MHz oraz za pośrednictwem internetu w programie WinAmp oraz Windows Media Player.
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 3228
Radio Maryja
Radio Maryja – polska rozgłośnia radiowa o charakterze społeczno-katolickim, założona w Toruniu w 1991 przez zakonników ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (redemptorystów). Jest jedyną rozgłośnią radiową o charakterze religijnym słyszalną w całej Polsce.
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 1763
Radio Fiat
Archidiecezjalna Katolicka Rozgłośnia Radiowa „FIAT” została założona w 1991 roku jako jedno z pierwszych w Polsce rozgłośni katolickich z zasięgiem w promieniu 100 km. Radio promuje polską kulturę, pielęgnuje wartości katolickie i narodowe w duchu tradycji. Jest to instytucja, którą słuchacze darzą zaufaniem i często zwracają się do niej o wsparcie. Od roku rozgłośnia spełnia rolę jedynego nadawcy lokalnego, czego wyrazem są 2 bloki:· Poranek z Radiem FIAT – od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 9.00. W programie: specjalne serwisy lokalne i materiały naszych reporterów o tym co wydarzy się w mieście, archidiecezji i regionie, zapowiedzi wydarzeń społecznych i kulturalnych, informacje drogowe, kalendarium historyczne itd.
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 2618
Radio Podlasie
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 1740
Radio Niepokalanów
O uruchomieniu radia jako środka apostolstwa św. Maksymilian myślał od początku założenia Niepokalanowa. Pierwszą wyraźną wzmiankę mówiącą o usiłowaniach zdobycia koncesji na radiostację znajdujemy w jego liście z Japonii do Niepokalanowa pisanym 10 IX 1930 r., w którym pytał: „Jak tam Ministerstwo co do radia?” (Pisma I, 248). Pisząc rok później do gwardiana Niepokalanowa za rzecz naturalną uważał, że ośrodek ten będzie miał kiedyś radio. Pisał wówczas: „Słowo drukowane, czy przesłane przez fale radiowe, albo obrazy czy drukiem, czy przez telewizję radiową przesłane, czy kino lub inne środki to dużo, ale jeszcze nie wszystko, by nauczyć wszystkich i każdego z osobna… Trzeba, zdaje mi się, by ci pracownicy pióra czy mikrofonu, czy ekranu, czy [działający] w inny sposób wychylali się i poza ogrodzenie Niepokalanowa i jeździli, zbliżali się osobiście do dusz przez rekolekcje, misje, odczyty i spowiedzi, przez organizowanie i wizytowanie [Rycerstwa Niepokalanej], [miedzy innymi w tym celu, by lepiej poznali], co i jak należy w tej chwili dla tego kraju czy okolicy pisać” (Pisma I, 335).
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 2311
Radio Nadzieja
Diecezjalne Radio Nadzieja 103,6 FM zostało powołane dekretem Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka. Program po raz pierwszy ruszył 2 grudnia 2001. Oficjalne otwarcie nastąpiło 6 stycznia 2002 roku. Od tamtej pory na trwałe wtopiliśmy się w życie regionu. Program nadajemy 24 godziny na dobę. Na antenie naszego radia można słuchać audycji społecznych, edukacyjnych, rozrywkowych, dyskusji informacyjnych a także najświeższych wiadomości lokalnych, z regionu diecezji łomżyńskiej oraz z kraju i świata.

Jako patron medialny największych imprez kulturalnych oraz wydarzeń kościelnych, informujemy i często na żywo transmitujemy słuchaczom to, co dzieje się w regionie.
Data dodania: 21.04.12 Wizyt: 2410
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło