Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA PALMOWA
CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
 10.04.2022

1. Dziś w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. Ostatnie w tym roku Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15.

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia naszej wiary.

Msza św. Krzyżma gromadząca prezbiterium Kościoła częstochowskiego będzie sprawowana przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę w Wielki Czwartek o 10.00.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg będzie sprawowana w Wielki Czwartek o 18.00

Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 18.00

a Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o 21.00.

Wszystkie te liturgie będzie transmitowało nasze radio FIAT.

Szczegółowy program Triduum jest umieszczony w gablotach oraz na stronie internetowej.

W Wielki Czwartek adoracja w ciemnicy do 22.00. W Wielki Piątek droga krzyżowa o 14.30, a adoracja przy Grobie Pańskim do 1.00. W Wielką Sobotę rozpoczęcie adoracji o 7.00, a możliwość spowiedzi św. od 10.00 do 14.00. Poświęcenie pokarmów co pół godziny od 10.00 do 14.00.

3. Do chorych, którzy wyrażą takie pragnienie udamy się z posługą sakramentalną w środę od 9.00.

4. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Bożego.

5. Akcja Katolicka tradycyjnie rozprowadza za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone dla walczących o swoją wolność na Ukrainie oraz dla ubogich naszej parafii.

Z wiarą i nadzieją przeżyjmy ten Wielki Tydzień. W łączności z Chrystusem osamotnionym w Ogrodzie Oliwnym przygotujmy nasze serca na duchowe przeżycie Misterium Paschalnego.

Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3.04.2022

1. Przeżywając czas Wielkiego Postu rozpoczynamy tradycyjny okres pasyjny, kiedy jeszcze większą uwagę i naszą pobożność kierujemy na mękę i śmierć Pana Jezusa. Dlatego też od tej niedzieli zasłaniamy krzyże, które zostaną uroczyście odsłonięte w Wielki Piątek. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15 oraz do częstszego uczestnictwa we Mszy św.

2. W Niedzielę Palmową na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Na Mszy św. z udziałem dzieci o 11.00 uroczysta procesja i rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejsze palmy. Przypominamy także, że do 10 kwietnia możemy składać na konkurs kartki wielkanocne.

4. W najbliższy piątek przed Drogą Krzyżową oraz w Niedzielę Palmową przed Mszami św. Akcja Katolicka będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarą palmy wielkanocne. Uzyskane środki będą przeznaczone na wsparcie dzieła pomocy Sióstr Honoratek, które wciąż opiekują się mieszkańcami Odessy, Chmielnika i innych ukraińskich miast.

5. W minionym tygodniu Akcja Katolicka i młodzież przeprowadziła w sklepie „Biedronka” zbiórkę produktów żywnościowych, które zostaną przekazane w formie paczek potrzebującym z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać za poświęcony czas i trud.

6. W piątek, 8 kwietnia, zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej ze Świętej Anny na Jasną Górę. Informacje i zapisy osób pełnoletnich w zakrystii. Natomiast młodzież oazowa będzie uczestniczyć w wieczornej Drodze Krzyżowej na Przeprośnej Górce w Siedlcu.

Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27.03.2022

1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.15 oraz w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o 17.15, które przybierze formę Misterium Pasyjnego w wykonaniu młodzieży naszej parafii i Szkoły Podstawowej nr 35.

2. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w archikatedrze. Program jest dostępny w gablotach, na stronie internetowej oraz w formie ulotek do zabrania przy wyjściu.

3. Piękna tradycja naszej parafii gromadzi co roku mężczyzn, którzy jako Gwardia Katedralna czuwają przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Zapraszamy do tej szlachetnej służby wszystkich chętnych. Potraktujmy jako zaszczyt czuwać przy Chrystusie w tajemnicy Jego śmierci i zmartwychwstania.

4. Akcja Katolicka naszej parafii zachęca do nabycia palm wielkanocnych, które będą rozprowadzane przed Niedzielą Palmową. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc ubogim oraz poszkodowanym przez wojnę w Ukrainie.

5. Przypominamy, że z naszą Szkołą Podstawową nr 35 organizujemy powiatowy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Termin składania prac mija 10 kwietnia. Szczegóły na plakatach przy wyjściu i w szkole. Dzieci zachęcamy też do udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną, które przyniesiemy w Niedzielę Palmową o godz. 11.00.

6. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku 8 kwietnia wyruszymy 42 kilometrowym szlakiem św. Judy Tadeusza ze Świętej Anny. Zachęcamy osoby pełnoletnie do zapisów. Samochód będzie można pozostawić na parkingu Jasnej Góry, a do miejsca rozpoczęcia dojedziemy busem.  

7. Polecamy nasz tygodnik „Niedziela”, radio Fiat, Jasna Góra i Maryja.

Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 20.03.2022

1. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz uczczeniem relikwii drzewa Krzyża św. w niedzielę o 17.15. W miarę naszych możliwości starajmy się częściej uczestniczyć we Mszach św. również w tygodniu.

2. Rekolekcje wielkopostne w archikatedrze odbędą się od
następnej niedzieli. Szczegółowy program podamy za tydzień. Rekolekcje wygłosi o. Marek Kosarzycki z naszej wspólnoty braci kapucynów.

3. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w archikatedrze
o 7.00, 9.00 i 17.00. Pontyfikalnej Mszy św. o 17.00 będzie przewodniczył
Ks. Arcybiskup Metropolita. W związku z tym, nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie wyjątkowo po Mszy św. ok. godz. 18.00. W ten dzień nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Trwa nowenna w obronie życia przed uroczystością Zwiastowania. Materiały do nowenny można pobrać przy wyjściu z archikatedry. Tę nowennę odprawiamy codziennie przed Mszą św. wieczorną w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w tej duchowej walce o ludzkie życie.

4. Wraz z naszą szkołą podstawową organizujemy konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną i palmę wielkanocną. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu i w szkole.

5. W przyszły piątek, 1 kwietnia, o 17.15 młodzież naszej parafii, w ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej, wystawi Misterium Męki Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy.

6. Spotkanie dla młodzieży z kl. 7 SP w ramach formacji przed bierzmowaniem w czwartek o 18.30.

7. Przy wyjściu możemy zakupić paschaliki na stół wielkanocny w cenie 10 zł oraz pobrać koperty jałmużny wielkopostnej.

8. Zachęcamy do lektury „Niedzieli” oraz korzystania z mediów katolickich naszego radia Fiat, radia Jasna Góra oraz radia Maryja.

Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13.03.2022

1. Przeżywamy święty czas Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. W naszych modlitwach pamiętamy też o Ojcu Świętym Franciszku w 9 rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową.

3. Dziś po Mszy św. możemy wziąć udział w inicjatywie charytatywnej zorganizowanej przez Akcję Katolicką naszej parafii. Nabywając pakiet ciast wspieramy walczących o wolność swojej Ojczyzny na Ukrainie. Ofiara za ciasta jest dobrowolna. Dochód z akcji będzie przekazany Siostrom Honoratkom, które bezpośrednio w Kijowie, Odessie i innych ukraińskich miastach pomagają kobietom, dzieciom i żołnierzom. Dziękujemy serdecznie Akcji Katolickiej i tym wszystkim, którzy upiekli ciasta.

4. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św., w czasie której będziemy modlić się o pokój. Po tej Mszy św. na schodach przed archikatedrą wypuścimy do nieba żółte i niebieskie balony na znak solidarności z narodem ukraińskim.

5. Dziś w naszej parafii młodzież i rodziny Ruchu Światło-Życie regionu częstochowskiego przeżywają swój Dzień Wspólnoty. Kulminacją tego spotkania będzie Msza św. o godz. 12.00.

6. W minioną sobotę ministranci naszej parafii uczestniczyli w zawodach piłkarskich w Wyższym Seminarium Duchownym.

7. Polecamy najnowszy numer „Niedzieli” oraz naszej gazetki „U Świętej Rodziny”, gdzie znajdziemy m.in. wywiad z Olkiem, uczniem naszej szkoły podstawowej, który w naszym mieście znalazł schronienie przed wojną. Zapraszamy do słuchania katolickich rozgłośni: Radia Fiat, Radia Jasna Góra i Radia Maryja.

W sobotę uroczystość sw. Józefa. Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00.

Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6.03.2022

1. Dziś zbiórka ofiar do puszek na pomoc narodowi ukraińskiemu. Bóg zapłać.

2. Przeżywamy Wielki Post. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki o 17.15 i Gorzkich Żalach w niedziele o 17.15 w bazylice. Starajmy się przychodzić na Mszę świętą także i w tygodniu.  

3. Akcja Katolicka naszej parafii organizuje kiermasz ciast na rzecz pomocy Ukrainie w następną niedzielę. Pakiet ciast będzie można zabrać po każdej Mszy św. przy wyjściu za dobrowolną ofiarą. Cały dochód będzie przekazany Siostrom Honoratkom, które w Kijowie, Odessie, Chmielniku i innych miastach niosą pomoc pozostającym tam kobietom, dzieciom i żołnierzom.

4. W czwartek o godz. 18.30 w kaplicy odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży z klas 8 SP przed bierzmowaniem.

5. Na duchową lekturę polecamy najnowszy numer „Niedzieli”, szczególnie wywiad z bp. Witalijem Krywyckim pt. „Dziękujemy Bogu, że jesteście z nami.”

6. Z niegasnącą modlitwą o pokój prosimy o dobre owoce tegorocznego Wielkiego Postu.

OGŁOSZENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ 

Szkoła Podstawowa nr 35 przy ul. Ogrodowej 50/64 informuje o naborze do klas pierwszych i zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły.

Planowany jest nabór do dwóch klas pierwszych, będą to oddziały z językiem angielskim. Szkoła oferuje opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i różnorodny wachlarz zajęć ukierunkowany na wszechstronny rozwój dziecka. W klasach 1-3 zaplanowano dodatkowe zajęcia na rozwijanie kreatywności, pasji i talentów zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami dzieci. Zajęcia będą odbywać się miedzy innymi w nowoczesnym Laboratorium Przyszłości, a także w odpowiednio wyposażonych salach dydaktycznych. Certyfikowani trenerzy uważności prowadzą zajęcia poprawiające koncentrację uwagi, pamięć, ułatwiające samoregulację emocji, redukcję stresu. Placówka współpracuje z Klubem Sportowym „Beniaminek”, na miejscu odbywają się zajęcia sportowe z trenerami. Szkoła prowadzi szeroko zakrojoną pomoc pedagogiczną: terapię pedagogiczną, socjoterapię, zajęcia logopedyczne oraz zajęcia specjalistyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami. Szkoła zapewnia opiekę świetlicową do godz. 17.00.

Szkoła Podstawowa nr 35 zaprasza Rodziców i Dzieci na dzień otwarty w środę 9 marca o godz. 17.00. Na miejscu będzie można zapoznać się z ofertą szkoły oraz skorzystać z konsultacji ze specjalistami (m.in. logopeda, terapeuta).

Szkoła Podstawowa nr 35 – szkoła na wyciagnięcie ręki.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło