18-04-2021 02:08
Nawigacja
Nawigacja
Artykuły » Z nauczania Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego » Częstochowa oczekuje na pielgrzymów dróg wiary
Częstochowa oczekuje na pielgrzymów dróg wiary

Bracia Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, Bracia i Siostry Współpielgrzymi dróg wiary Syna Bożego Odkupiciela zrodzonego z Dziewicy Maryi,

Miesiąc sierpień na polskich drogach obfituje nie tylko grupami pielgrzymów podążających na Jasną Górę czy do innych sanktuariów, ale również wypełniony jest datami i miejscami tożsamości narodowej. Wzajemne powiązanie pielgrzymek, ich motywów z reedukacją polskiej historii jest wyzwaniem dla naszych rodzin, szkół oraz dla Kościoła. W tym roku przeżywamy sierpień w sposób szczególny – obchodzimy bowiem 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – wielkiego patriotycznego zrywu ducha, głównie młodych Polaków, pragnących zrealizować swoje marzenia o wolności.

W roku kanonizacji Papieża Polaka pątnicy podążający ku Częstochowie ze wszystkich stron naszej Ojczyzny sięgają do skarbnicy nauczania świętego Pielgrzyma Jasnogórskiego i proszą Go o duchowe wsparcie podczas rekolekcji w drodze.

Częstochowa – według słów św. Jana Pawła II – jest i pozostaje dobrym miastem, otwartym na każdego człowieka. Ta postawa została ukształtowana przez Maryję, która jest Matką i Przewodniczką na drogach wiary, ucząc nas w każdej sytuacji wierności Bogu. Dlatego zapraszam wszystkich, którzy podejmą trud pielgrzymowania, z kraju, jak i z zagranicy, abyśmy wspólnie dawali świadectwo prawdziwej kulturze życia i cywilizacji miłości.

 Z serca Wam wszystkim błogosławię -

+ Wacław Depo

Arcybiskup Metropolita Częstochowski

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,645,931 unikalne wizyty